Trixie
Trixie er et av verdens mest kjente merker innen kjæledyrutstyr – og for fugleeiere er det en av de mest komplette og pålitelige leverandørene du finner. Det hele startet i 1974 da den danske gründeren Bonnik Hansen lastet lastebilen sin med hundehalsbånd og kjørte ut fra Flensburg for å besøke sine første kunder. Over 50 år senere leverer Trixie Heimtierbedarf fra sitt hovedkontor i Tarp, Nord-Tyskland, mer enn 6 500 produkter til over 8 500 dyrebutikker i over 100 land. Hos Fuglebutikken.no fører vi et gjennomtenkt utvalg fra Trixies sortiment – fuglebur, fuglemat, fugleleker, burinventar og utefuglprodukter av dokumentert tysk kvalitet til en rettferdig pris.
Trixie – Over 50 år med lidenskap for kjæledyr
Trixie er Europas ledende produsent av kjæledyrutstyr og en av verdens mest anerkjente merkevarer innen dyretilbehør. Med over 6 500 produkter til hunder, katter, fugler, smådyr, fisk og reptiler har Trixie i mer enn 50 år vært den pålitelige partneren for millioner av kjæledyreiere – og for butikker som Fuglebutikken.no, som ønsker å tilby kundene sine gjennomprøvd kvalitet til en rettferdig pris.
Historien bak Trixie – Fra én lastebil til europeisk markedsleder
Historien om Trixie er en av de mest fascinerende merkevarehistoriene i europeisk kjæledyrbransje. I 1974 lastet den danske gründeren
Bonnik Hansen opp sin tre og en halv tonn tunge lastebil med hundehalsbånd og tyggeben i Flensburg og dro av gårde for å besøke sine første kunder. Ingen visste da at dette lille enmannsforetaket skulle vokse til å bli Europas dominerende aktør innen kjæledyrutstyr.
Veksten var jevn og konsistent. I 2002 ble virksomheten for stor for de opprinnelige lokalene i Flensburg, og Trixie flyttet til sitt nåværende hovedkontor i
Tarp, Schleswig-Holstein, i Nord-Tyskland – bare et steinkast fra den dansk-tyske grensen. I dag leverer Trixie jevnlig til rundt 5 000 faghandelspartnere i Tyskland alene, og over 8 500 dyrebutikker verden over er forsynt med Trixie-produkter. Merket er representert i mer enn 100 land.
«For more than 50 years, we've been creating products that make life with your animal companion brighter, easier, and more joyful. Our goal: animal welfare, functionality, and happiness – all at a fair price.»
— Trixie Heimtierbedarf GmbH & Co. KG
Det som startet som én manns visjon er i dag et selskap med mer enn 600 ansatte som selger 6 500 produkter i over 100 land. På tross av imponerende vekst har Trixie beholdt en jordnær og menneskenær bedriftskultur der ansatte er på fornavn og lidenskap for dyr er selve grunnfjellet i virksomheten.
Trixie-filosofien – Harmoni mellom menneske og kjæledyr
Siden Trixie ble grunnlagt i 1974 har kjærligheten til kjæledyr vokst kontinuerlig, og i dag stilles det helt andre krav enn tidligere. Kjernen i alt Trixie gjør er filosofien om
harmonisk samliv mellom mennesker og kjæledyr. Det handler ikke om å lage flest mulig produkter – det handler om å lage de riktige produktene som gjør hverdagen bedre for både dyret og eieren.
Mange av Trixies produktlinjer er utviklet, utprøvd og testet internt av spesialister og designere. I tillegg inngår råd fra eksterne dyreeksperter og utviklere som en viktig del av prosessen. Høye kvalitetsstandarder og dyrevennlig implementering er like viktig som grundig håndtering av reklamasjoner.
Trixie i tall: Grunnlagt 1974 · Tarp, Nord-Tyskland · 600+ ansatte · 6 500+ produkter · 100+ land · 8 500+ faghandelspartnere globalt · Produkter til hund, katt, fugl, smådyr, fisk og reptil
Trixie og fugler – Et komplett sortiment for burfugl og utefugl
For fugleeiere er Trixie en av de mest komplette og pålitelige leverandørene på markedet. Sortimentet dekker alle aspekter av hold av burfugl – fra grunnleggende fugleutstyr og burinventar til spesialisert fuglemat, fugleleker og naturmaterialer. Produktene er utviklet med forståelse for fuglenes naturlige atferd og behovene til ulike arter som undulat, kanarifugl, sebrafink, nymfeparakitt og papegøyer.
Fuglebur og voliere fra Trixie
Trixie produserer et bredt utvalg fuglebur og volierer tilpasset alt fra de minste kanarifuglene til større papegøyearter. Burene kjennetegnes av solid konstruksjon, riktige sprinkelmål for ulike fuglearter og gjennomtenkt innredning med integrerte skåler og sittepinner. Trixie-bur er laget i materialer som er trygge for fugler – pulverlakkert stål uten giftige overflatebehandlinger.
Natural Living – Fugleutstyr i tre
Natural Living-serien inneholder i hovedsak tilbehør i tre til fuglebur. Produktlinjen er utviklet for eiere som ønsker naturlige og miljøvennlige materialer i buret – sittepinner av naturtre, klatrestiger, husker og fugleleker i ubehandlet tre som lar fuglene gnage, utforske og slipe nebbet på en naturlig måte. Serien er særlig populær hos undulat- og kanarifuglelskere som setter naturlighet høyt.
- Sittepinner og naturgreiner i tre
- Klatrestiger og aktivitetsstenger
- Husker og gynger av naturmateriale
- Fuglehuler og gjemmesteder
- Fuglebad og tilbehør i tre
Pure Nature – Naturlig fuglemat og godbiter
Pure Nature-serien inneholder naturlige godbiter til fugler. Serien er basert på naturlige råvarer uten kunstige tilsetningsstoffer og dekker fuglenes naturlige behov for variasjon og berikelse i kostholdet. Pure Nature-produkter er godt egnet som daglig supplement til frøblanding og pellets for undulater og andre burfugler.
- Frøstenger og hirsekolber
- Naturlige fuglesnacks uten kunstige tilsetninger
- Tørkede frukter og bær som godbiter
- Naturprodukter som støtter helse og velvære
Fuglemat og frøblandinger
Trixie produserer et komplett utvalg av fuglemat tilpasset ulike arter: undulatfôr, kanarifôr, frøblandinger til tropefugler, finkefugler og papegøyer. Blandingene er satt sammen med artsspesifikke frøproporsjonering som sikrer at fuglene får riktig næringsgrunnlag uten for mye fett eller ensidig kost.
- Artsspesifikke frøblandinger for undulat, kanarifugl og tropefugler
- Hirsekolber i ulike varianter
- Frøstenger med honning, frukt, egg og nøtter
- Eggefôr og proteinrike tilskudd
- Spiringsfrø og naturlige godbiter
Fugleleker og burinventar
Trixies sortiment av fugleleker og burinventar er et av de bredeste på markedet. Fra enkle bjeller og husker til komplekse aktiviseringsleker og forageringsleker – alle produkter er utviklet for å stimulere fuglenes naturlige nysgjerrighet og forebygge kjedsomhet. Materialene er grundig testet for å sikre at de er trygge for fuglene å gnage på, hakke i og utforske.
- Bjeller i rustfritt stål og naturmaterialer
- Husker, gynger og balansebommer
- Klatrestiger og aktivitetssett
- Forageringsleker og aktiviseringsleker
- Sittepinner i varierende tykkelse og materiale
- Mineralstein, kalkblokk og sepiaskallfester
Utefuglprodukter fra Trixie
Trixie er også en sterk aktør innen utefuglprodukter – fuglematere, fuglehus, fuglebad og utefuglskåler i robuste materialer som tåler norske værvær. Natura-serien er Trixies populære linje for utefuglprodukter laget av naturlige og miljøvennlige materialer – utformet for å tiltrekke villfugler og gi dem mat og ly gjennom alle årstider.
- Fuglematere i tre og metall for oppheng og frittliggende
- Fuglehus og fuglekasser til ulike arter
- Fuglebad i metall og plast
- Utefuglskåler og automater
- Talgkule-holdere og meiseball-dispensere
- Vindusmonterbare fuglematere
Kvalitet du kan stole på – Slik tester Trixie produktene sine
Trixies rykte for kvalitet er ikke tilfeldig – det er resultatet av et bevisst og konsekvent fokus på produktutvikling og testing. Mange av produktlinjene er utviklet, utprøvd og testet internt av spesialister og designere, og råd fra eksterne dyreeksperter integreres aktivt i utviklingsprosessen.
Alle produkter gjennomgår strenge kontroller på alle stadier av produksjonen. Trixie benytter kun materialer som er dokumentert trygge for kjæledyr – et krav som er særlig viktig for fugleutstyr der fuglene er i direkte kontakt med materialene gjennom gnaging, klatring og lek.
Trixies forpliktelse: «TRIXIE accompanies you and your pet from birth into old age, at home and on tour, for games and sports, and in every season with suitable products. We do not only take into account the different preferences and needs of all breeds, we also keep an eye on current trends. TRIXIE has something suitable for every animal lover.»
Trixie hos Fuglebutikken.no
Fuglebutikken.no er din norske kilde til Trixies komplette sortiment av fugleutstyr, fuglemat og burinventar. Vi fører et gjennomtenkt utvalg fra Trixies produktlinjer – tilpasset norske fugleeiere og de artene som er mest vanlige i norske hjem: undulat, kanarifugl, sebrafink, nymfeparakitt og andre burfugler, samt utefugler som meis, spurv og skjære.
Hos oss finner du Trixie-produkter til rettferdig pris med fri frakt over kr 599,–. Du kan bestille på nett og få levert hjem, eller hente i vår butikk på Lade Arena, Haakon VII gate 12 i Trondheim. Spørsmål om produkter? Ring oss på
98 29 71 21 – man–fre kl. 10–16.
Lær mer om Trixie på
trixie.de